Mobile digital display totem DKST-LED43 with touch screen, 43 in Display, Android 11, White, 610 mm x 450 mm x 1.877 mm, TecMaschin
 ★ ★ ★ ★ ★
 ★ ★ ★ ★ ★
(61)
Technical data
Manufacturer logo of the manufacturer “TecMaschin”
Article No.: 223285
  • Model
    DKST-LED43
  • Version
    With touchscreen, white
  • Mobile
    Yes
  • Screen diagonal
    43 "
  • Operating system
    Android 11
  • Storage memory
    16 GB
  • Resolution
    1.080 x 1.920 px
  • Operating time
    24/7
  • Weight
    35 kg
  • Colour
    White
  • Number of colours
    6,7 Mio.
  • Contrast
    3000:1
  • Width
    610 mm
  • Depth
    450 mm
  • Height
    1.877 mm
  • Cable length
    300 cm
  • Energy efficiency class
    B
  • Range of application
    Indoor
  • Working temperature
    -10 °C - 40 °C
  • Connections/interfaces
    USB, RJ-45, WIFI, Bluetooth, HDMI
  • Power
    150 W
  • Operation
    touchscreen
Media
Delivery volume
  • 1 x Mobile digital display totem DKST-LED43 with touch screen, 43 in Display, Android 11, White, 610 mm x 450 mm x 1.877 mm, TecMaschin incl. power cable and remote control
  • 4 x castors (2 swivel castors & 2 fixed castors)
  • 12 Months warranty
  • For the optimal presentation of digital content
  • Particularly mobile thanks to castors
  • Two integrated speakers
  • 43 in Full HD screen
  • Quick to set up and ready to use
  • Guaranteed spare parts supply and customer service
  • The advertising display DKST-LED43 complies with fire safety regulations according to UL94-V0
The perfect eye-catcher
The digital advertising display DKST-LED43 from TecMaschin is the ideal way to present your advertising to your customers. In addition, company presentations, products and services and much more information can be played on the digital display. The advertising stele is ideal for use in showrooms, at trade fairs, in the catering trade or in entrance areas. The illuminated eye-catcher with two integrated loudspeakers attracts customers. The 1.877 mm high digital display panel is particularly slim with its 74 mm and impresses with its low weight of just 35 kg. With a screen diagonal of 43 in (9:16) and a resolution of 1.080 x 1.920 px, you will attract the attention of passers-by and potential customers. This is also ensured by the patented LED module with more than 6,7 Mio. displayable colours and a contrast of 3000:1.
Particularly versatile
Examples of use:
  • Grocery shop to inform customers
  • Entrance area of offices or banks
  • Showrooms for product presentation
  • Canteens and canteen kitchens to present menus
  • Route information at trade fairs
......read more
Technical data
Article No.: 223285
  • Model
    DKST-LED43
  • Version
    With touchscreen, white
  • Mobile
    Yes
  • Screen diagonal
    43 "
  • Operating system
    Android 11
  • Storage memory
    16 GB
  • Resolution
    1.080 x 1.920 px
  • Operating time
    24/7
  • Weight
    35 kg
  • Colour
    White
  • Number of colours
    6,7 Mio.
  • Contrast
    3000:1
  • Width
    610 mm
  • Depth
    450 mm
  • Height
    1.877 mm
  • Cable length
    300 cm
  • Energy efficiency class
    B
  • Range of application
    Indoor
  • Working temperature
    -10 °C - 40 °C
  • Connections/interfaces
  • Power
    150 W
  • Operation
    touchscreen
Media
Delivery volume
  • 12 Months warranty
Notes
Delivery note
Compare similar products
Current product
Standard price  1.264,90
plus 19% VAT / incl. VAT: 1.354,71
Mobile digital display totem DKST-LED43 with touch screen, 43 in Display, Android 13, Black, 610 mm x 450 mm x 1.877 mm, TecMaschin
Standard price  1.264,90
Mobile digital display totem DKS-LED43, 43 in display, Android 13, Black, TecMaschin
plus 19% VAT / incl. VAT: 1.301,16
Mobile digital display totem DKS-LED43, 43 in Display, Android 11, White, 610 mm x 450 mm x 1.881 mm, TecMaschin
DKST-LED43
DKST-LED43
DKS-LED43
DKS-LED43
With touchscreen, black
Without touchscreen, black
Without touchscreen, white
43 "
43 "
43 "
43 "
Android 13
Android 13
Format
34 kg
34 kg
Black
Black
610 mm
610 mm
610 mm
610 mm
450 mm
450 mm
450 mm
450 mm
1.877 mm
1.877 mm
1.881 mm
1.881 mm
-10 - 40 °C
-10 - 40 °C
-10 - 40 °C
-10 - 40 °C
Remote control
Remote control
150 W
150 W